reklama
reklama
reklama
reklama
© rob hill dreamstime.com Rynek komponentów | 04 marca 2016

Ceny pamięci NAND w dół

Nadmierna podaż doprowadziła do spadku obrotów w sektorze pamięci NAND – ceny kontraktowe tych komponentów w 4Q2015 roku spadły o 9-10%. Samsung, jako jeden z nielicznych, odnotował wzrost przychodów.
Przychody w branży pamięci NAND w czwartym kwartale 2015 roku spadły o 2,3% w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego - raportuje TrendForce. Głównym powodem tej sytuacji była nadmierna podaż, prowadząca do spadku cen pamięci NAND. W dół poszły również ceny produktów eMMC oraz SSD (10-11% w 4Q2015), na co wpływ miało mniejsza sprzedaż tabletów, smartfonów i notebooków w tym okresie, która przełożyła się na ograniczenie zamówień przez firmy OEM.

Analitycy TrendForce przyjrzeli się dokładniej przychodom największych dostawców pamięci. Wygranym jest Samsung i to nie tylko ze względu na największe przychody z sektora pamięci NAND, ale jako jeden z niewielu producentów odnotował wzrost obrotów za ostatnie trzy miesiące 2015 roku.Źródło: © TrendForce

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2