reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 24 lutego 2016

Czujnik-świecznik zmierzy temperaturę i prędkość powietrza

Nowy sensor ATS pomoże zmierzyć skuteczność systemu chłodzenia i pomoże wykryć problemy, jakich ten system może doświadczyć, jeszcze zanim wystąpi przegrzanie komponentów. Jest mały i ma mieć szerokie zastosowania.
Firma Advanced Thermal Solutions Inc (ATS) zaprezentowała ciekawy czujnik, oznaczony mianem świecznika - „Candlestick”. Jest to sensor mający za zadanie zmierzyć temperaturę powietrza, a także prędkość ruchu powietrza.

Ma znaleźć zastosowanie w pomiarach jakości chłodzenia w urządzeniach elektronicznych, gdzie jest np. konieczność stosowania wymuszonego obiegu powietrza. Czujnik ten nie jest jednak duży. Średnica podstawy to 9.5 mm. Wystający „patyczek” może mieć różną długość, zależnie od potrzeb: 9, 12 lub 20 mm.

Sensor ten może pomóc w badaniu jakości systemu chłodzenia, bądź pomóc w wykrywaniu jego awarii, uszkodzeń, lub utraty części właściwości (np. uszkodzenie wentylatora, zapchany wlot powietrza, itd.).

Jak podaje producent, sensor ten jest przy tym wytrzymały i nie straszne mu trudne warunki pracy. Pomiar temperatury może być wykonany w zakresie od -20 do 120 stopni Celsjusza. Prędkość powietrza może być mierzona w zakresie od 0 do 50 m/s. Dokładność pomiarów to około 2%.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1