reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 23 lutego 2016

Pamięć NOR Flash na wyższe temperatury i niższe napięcia

Nowe pamięci NOR Flash SQI są komponentami, które mogą pracować w podwyższonych temperaturach, do 105 stopni Celsjusza. Technologia SuperFlash dba o wysoką wydajność, niezawodność i żywotność tych pamięci.
Firma Microchip Technology zaprezentowała nowe pamięci Flash typu NOR, zaprojektowane z myślą o aplikacjach motoryzacyjnych, choć dzięki swym parametrom mogą być też z powodzeniem wykorzystane w innych miejscach, jak np. w przemyśle.

Nowe kości pamięciowe oznaczono symbolem SST26VF. Posiadają one kwalifikację motoryzacyjną. Są to więc komponenty, które mogą pracować w motoryzacyjnym zakresie temperaturowym, do 105 stopni Celsjusza.

Jak podaje producent, są to jedyne pamięci Flash Serial Quad I/O (SQI) na taki zakres temperaturowy. Pamięci te posiadają też jeszcze jedną ciekawą cechę. Mogą pracować z napięciem od 2.3 do 2.7 V. Podczas pracy pobierają prąd o natężeniu 15 mA.

Dostępne mają być z pojemnością od 16 do 64 Mb. Technologia SuperFlash ma zadbać o wydajność i niezawodność tych pamięci. Dba także o niskie zużycie energii. Na uwagę ma zasługiwać także wysoka żywotność, tj. duża ilość dostępnych cykli zapisu, jak podaje producent.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1