reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 lutego 2016

LoRa, WiFi i Bluetooth w jednym module

Ten niewielki moduł od młodej firmy ma spory potencjał. Nie tylko łączy w sobie obsługę trzech standardów, ale pozwala na budowanie rozległych sieci LoRa, prościej niż kiedykolwiek.
Pycom uruchomiło swój nowy, drugi już z kolei, projekt na Kickstarterze. Mowa tu o module LoPy. To niewielki moduł komunikacji bezprzewodowej, wspierający trzy standardy: WiFi, Bluetooth i LoRa („Low Power WAN”).

To jednak nie wszystko. Możliwości LoPy są bowiem dość spore. Wynika to z wymagań, jakich oczekiwali potencjalni nabywcy. W ten sposób powstał moduł, wspierający 3 w/w standardy. Dodatkowo, dzięki implementacji LoRa Nano Gateway, możliwe jest sprzęgnięcie ze sobą (połączenie w jedną sieć) do 100 takich modułów LoPy w promieniu 5 kilometrów.

Da to duże możliwości dla firm, pozwalając budować rozległe sieci, gdzie nie wymaga się dużych ilości energii oraz gdzie nie ma potrzeby wymiany dużych ilości danych (np. smart-grid). Co więcej, układ ten będzie można też wstępnie zaprogramować.

Służyć ma do tego prosty język skryptowy MicroPython. Funkcja ta ma pomóc w odciążeniu mikrokontrolerów od wykonywania zbędnych, dodatkowych operacji do odczytu i/lub analizy danych. Język ten jest na licencji OpenSource. Dostępnych ma być też kilka gotowych materiałów i przykładów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1