reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 16 lutego 2016

Ochronniki RF - NFC

Nowe komponenty od Semtech mają służyć głównie ochronie interfejsu NFC w urządzeniach związanych z płatnościami. Jest tu szereg funkcji zapewniających ochronę, w tym ochrona ESD do nawet 20 kV.
Firma Semtech zaprezentowała swoje nowe układy ochronne, przeznaczone do zastosowania w interfejsach RF; głównie w NFC. Nowe komponenty typu TVS („transient voltage suppresion”) oznaczono symbolem RCamp 1851ZA.

Układ ma znaleźć zastosowanie głównie w aplikacjach związanych z komunikacją NFC, jak wspomnieliśmy powyżej. Jak podaje producent, zawarto tu szereg funkcji, mających chronić tego typu interfejsy, zwłaszcza w urządzeniach gdzie używa się płatności, wykorzystujących ten rodzaj standardu komunikacyjnego.

Rezystancja dynamiczna tego ochronnika to tylko 0.16 Ω, co ma minimalizować zniekształcenia harmoniczne. Na uwagę zasługiwać ma także wydajność w tłumieniu ESD, co pozwoli na ochronę aplikacji przed wyładowaniami różnego rodzaju, nawet do 20 kV. Układ spełnia wymagania IEC 61000-4-2.

Całość zamknięto w obudowie o wymiarach 0.6 na 0.3 mm. Działać ma w aplikacjach pracujących z napięciem do 18 V. Straty nie powinny przekroczyć 0.5 dB przy 5 GHz. Pojemność to około 0.35 pF.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2