reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 16 lutego 2016

Zasilacz dla systemów audio

Ten jeden układ od Rohm ma pozwolić na zbudowanie kompletnego układu zasilania dla samochodowych systemów audio, min. dzięki 7 kanałowej architekturze. Wprowadzać ma oszczędności w aplikacji.
Firma Rohm przedstawiła układ oznaczony symbolem BD49101AEFS-M. Jest to układ zasilania zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w systemach audio (samochodowych). Pozwala na osiąganie wysokiej wydajności i sprawności.

Jak podaje producent, dzięki temu układowi możliwe będzie zredukowanie zużycia energii nawet o 65%. Powoduje to mniejsze grzanie się komponentów, co z kolei pozwoli na redukcję kosztów i gabarytów aplikacji. Możliwe będzie też zrezygnowanie z dodatkowych zewnętrznych radiatorów.

W strukturze pojedynczego komponentu zawarto wszystko, co potrzebne będzie do zbudowania kompletnego układu zasilającego, jakiego wymagać mają samochodowe systemu audio. Jest tu w sumie 7 kanałów. Dwa z nich to typowe konwertery DC/DC, a pozostałe to regulatory liniowe.

Mogą być wykorzystane min. do zasilania mikrokontrolerów. W trybie czuwania, konwertery przechodzą w tryb pracy regulatora, co pozwolić ma na dodatkowe oszczędności energii. Wbudowano tu także system kompensacji strat kablowych w kanałach regulatorów.

Posiada on kwalifikację AEC-Q100. Posiada ponadto interfejs I2C, jak również stosowane zabezpieczenia.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1