reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 03 lutego 2016

ARM przedstawia DPU operujące na obrazie 4K

Firma ARM przedstawiła swoje najnowsze dzieło, jakim jest procesor wyświetlający obraz 4K w urządzeniach mobilnych. Zawarto tu również dodatkowe funkcje, mające umożliwić lepszą prace z tym formatem, nawet z prędkością 60 FPS.
Firma ARM zaprezentowała swój najnowszy procesor graficzny/wyświetlający (Display Processor) o nazwie Mali-DP650. Jest to procesor stworzony z myślą o wyświetlaniu obrazu video na wyświetlaczach o rozdzielczości UHD/4K, na urządzeniach mobilnych, a także tych nieco większych.

Układ ten ma wspomóc rozwój urządzeń przenośnych pod względem obsługi tak dużych rozdzielczości, dając też większy komfort w użytkowaniu. Procesor zoptymalizowano do pracy głównie z rozdzielczością 2.5K (w tym WQXGA – 2560 na 1600 pikseli, oraz WQHD – 2560 na 1440 pikseli). Możliwa jest jednak też transmisja obrazów 4K z urządzenia przenośnego, na większe ekrany.

Dzięki temu produkcja aplikacji wykorzystujących większe rozdzielczości stanie się bardziej opłacalna, ze względu na to, że możliwy będzie łatwiejszy dostęp do większych rozdzielczości nawet, gdy samo to urządzenie nie będzie w stanie tak dużej rozdzielczości wyświetlić.

Nowy układ ARM, Mali-DP650, wspierać ma zaawansowane funkcje, takie jak siedmio-warstwową kompozycję obrazu, kompensację bufora ramki („ARM Frame Buffer Compensation”) przy wsparciu podwojonej 128-bitowej magistrali AXI, wysokiej jakości skalowanie obrazu, tryb dzielenia obrazu, itd.

Dostępne są już także sterowniki, zintegrowane w najnowszych wersjach systemu Android, zapewniające efektywną współpracę z układami i sterownikami Mali-GPU i Mali-Video.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1