reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 02 lutego 2016

Mniejszy i bardziej energooszczędny autofocus

Nowe moduły autofocusa od ALPS pozwolą na szybsze wyostrzanie. Metoda ta pozwala także na zmniejszenie zużycia energii. Producent skupił się też na samej konstrukcji, nieco odchudzając moduł.
Firma ALPS opracowała nowe elementy wykonawcze, stanowiące trzon systemu autofocus dla małych aparatów lub modułów. Zastosowaniem mają być głównie niewielkie urządzenia przenośne, takie jak smartfony.

Nową serię komponentów autofocus oznaczono jako ATMC1Z9. Są to dwukierunkowe elementy wykonawcze („actuator”), przeznaczone do integracji z modułami kamer o rozdzielczości około 13 Mpx. Producent pragnie tym samym wypełnić lukę w układach tego typu, przeznaczonych dla kamer o takich rozdzielczościach.

Nowe moduły autofocusa cechują się mniejszym zużyciem energii, od innych konkurencyjnych komponentów tego typu. Mają być także mniejsze, zwłaszcza na wysokości (grubości). Wymiary tych modułów to 8.5 na 8.5 mm na 2.8 mm.

Dzięki dwukierunkowości, autofocus ma działać szybciej i skuteczniej. Soczewki bowiem mogą być sterowane w obu kierunkach, zależnie od kierunku i wartości przepływającego prądu. Dwukierunkowość wpływać ma także na mniejsze zużycie energii.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-2