reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 27 stycznia 2016

Kontroler NFC ze wsparciem dla małych anten

Kontroler NFC od Marvell posiada wiele funkcji, co pozwala na efektywną pracę z małymi antenami. Funkcje te wspierają pracę różnych aplikacji, od małych IoT, po motoryzacyjne.
Firma Marvell przedstawiła swój nowy kontroler NFC, zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w urządzeniach przenośnych, IoT, noszonych i motoryzacyjnych. Jest to pełnoprawny układ tego typu, oznaczony symbolem 88NF100.

Posiada wsparcie dla modulacji ALM (Active Load Modulation), co pozwala na efektywną współpracę z małymi antenami, stosowanymi w w/w aplikacjach. Dzięki temu nie stracimy na zasięgu, a jednocześnie będzie można budować aplikacje jeszcze bardziej kompaktowe.

Układ ten opiera się na specyfikacji NCI 1.1. Cechuje się również poszerzonym zakresem temperaturowym, a także usprawnioną gospodarką energii, co pozwala na długą pracę przy zasilaniu z baterii.

Może być stosowany także w aplikacjach, gdzie wymaga się najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Mogą to być np. aplikacje związane z płatnościami. Są tu do dyspozycji odpowiednie tryby i wsparcie dla interfejsu SWP, itp.

Jest tu też opatentowany specjalny interfejs komunikacyjny (scalak-antena), który pozwala na oddalenie anteny od układu na odległość nawet 2 metrów. Może to być przydatne w aplikacjach motoryzacyjnych, lub drukarkach. Układ spełniać ma standardy GSMA, ISO i EMVCo.

Do pracy wymaga około 60 uA. Obsługiwać może prędkość danych do 848 kbps. Zaawansowane przetwarzanie danych w trybie odczytu, pozwala na skuteczniejszą pracę, zwłaszcza w komunikacji P2P. Współpracować może też z interfejsem LIN, jak czytamy w notatce producenta.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1