reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 26 stycznia 2016

Rdzenie monitorujące dla układów w technologii 28 nm

Nowe monitory dla procesorów wykorzystujących technologię 28 nm i FinFET, pozwolą na dokładniejsze monitorowanie temperatury i napięcia. Ma to pozwolić na zwiększenie ich niezawodności i żywotności.
Firma Moortec Semiconductor zaprezentowała swoje najnowsze kontrolery PVT, stanowiące rozwinięcie oferty rozwiązań monitorów IP. Nowe układy zaprojektowano z myślą o zastosowaniu ich w nowoczesnych procesorach, wykorzystujących technologię 28 nm i FinFET.

Nowy kontroler PVT jest w stanie dostarczyć szczegółowych i dokładnych informacji o temperaturze i napięciu. Dokładniejsze informacje (w porównaniu do rozwiązań obecnie wykorzystywanych) mają pomóc w dalszej optymalizacji wydajności takich układów. Będzie się to przekładać na niższe zużycie energii i/lub osiąganie większych przepustowości, a także większej niezawodności takich komponentów.

Nowe kontrolery pozwolą na dokładniejszy pomiar temperatury rdzeni głównych procesorów, monitorując też napięcie. Informacje te mogą być bezpośrednio sprzęgnięte z generatorami czasowymi i jednostkami zasilającymi. Pozwoli to na zwiększenie żywotności, jak podaje producent. Możliwe ma być także skuteczniejsze eliminowanie tzw. gorących punktów i lepszy rozkład termiczny.

Rozwiązania firmy Moortec mogą być zainstalowane w każdym układzie, jak czytamy w notatce producenta. Nie musi być też instalowany tylko na etapie produkcyjnym.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1