reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 20 stycznia 2016

Sterownik LED pomoże w miniaturyzacji rozwiązań motoryzacyjnych

Nowy niewielki sterownik LED pomoże w zmniejszeniu gabarytów aplikacji, jak również pozwoli na efektywne sterowanie diodami, nawet w bardziej wymagających sytuacjach, jak np. rozruch silnika.
Firma Cypress Semiconductor wprowadziła na rynek swój nowy sterownik diod LED. Układ ten zaprojektowano z myślą o aplikacjach motoryzacyjnych, takich jak oświetlenie przednie pojazdu. Ma on pomóc w miniaturyzacji tego typu aplikacji i pomóc w redukcji BOM.

Układ jest w stanie sterować pracą pojedynczej diody LED z częstotliwością od 205 kHz do nawet 2.1 MHz. Pozwoli to na zastosowanie mniejszych i tańszych cewek, co w efekcie zmniejszy też gabaryty gotowej aplikacji. Sterownik oznaczono symbolem S6BL111A.

Pracować może z napięciem wejściowym od 4.5 do 42 V. Może więc efektywnie sterować pracą diod LED nawet w bardziej wymagających sytuacjach, jak np. rozruch silnika (praca rozrusznika), itd.

Układ ten jest sterownikiem jednokanałowym, mogącym pracować z prądem o natężeniu 1 A, dostarczanym do diody LED. Współpracuje z funkcjami ściemniania PWM, jak i analogowymi. Dokładność sterowania prądowego wynosić ma około 2%.

Nie zabrakło tu również stosowanych zabezpieczeń. Komponent zamknięto w niewielkiej obudowie HTSSOP. W ofercie pojawia się też dedykowany zestaw ewaluacyjny.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1