reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 05 stycznia 2016

Analogowy scalak do IoT

Firma niegdyś zajmująca się grami i animacjami komputerowymi wchodzi na rynek IoT, prezentując układ mający w wygodny sposób połączyć wiele urządzeń, w jedną sieć, z wygodnym zarządzeniem.
Firma Aplix z Japonii specjalizowała się kiedyś w grach i animacjach komputerowych. Postanowili się jednak odmienić. Zainteresowali się rozwiązaniami IoT, tworząc nowe układy, mające znacznie pomóc w budowie takich sieci.

Efektem ich pracy jest scalak analogowy, która ma pozwolić na połączenie wielu różnych urządzeń do sieci IoT. Mowa tu o urządzeniach domowych lub biurowych, takich jak termostaty, detektory wody, grzejniki i silniki stosowane w wielu różnych aplikacjach.

Nowy układ (APX6502), stanowi jednocześnie rdzeń dla przyszłych rozwiązań, które mogą się łączyć z innymi, w tym od tego producenta, bądź też firm zewnętrznych. Innym opracowanym przez Aplix układów jest układ logiki (APX7001D01), wykorzystujący rdzenie ARM Cortex-M0+.

W połączeniu z nowymi rdzeniami IP (np. Bluetooth), całość ma stanowić efektywny SoC, mogący połączyć wiele różnych urządzeń, z wykorzystaniem tego pojedynczego scalaka. Dzięki temu będzie można w prosty sposób sterować różnymi urządzeniami za pomocą smartfona.

Pojedyncze komponenty są już dostępne. Chociaż gotowy, docelowy scalak planuje się zaprezentować dopiero w 2018 roku, na co wskazuje mapa rozwojowa firmy Aplix. Do 2017 mają trwać prace nad udoskonalaniem wspomnianych konstrukcji i zmniejszeniem gabarytów, poprzez wdrażanie nowszym technologii.

Obecnie wykorzystuje się technologię BiCMOS. W strukturze jednostki analogowej znajdziemy nawet 16 kanałowy komparator, 4-kanałowy sterownik diod LED, 4-kanałowy przełącznik analogowy, itd.

Więcej/źródło

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1