reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 04 stycznia 2016

Transceiver Ethernet PHY dla wymagających zastosowań

Nowy transceiver od Microchip wykorzystuje ciekawe technologie. Może pracować efektywnie w trudnych warunkach wykorzystując nieekranowane przewody. Jest przy tym wysoce niezawodny i ma zużywać mało energii.
Firma Microchip przedstawiła układ oznaczony jako KSZ8061. Jest to transceiver Ethernet (10/100 BASE-TX) PHY (z obsługą warstwy fizycznej), wykorzystujący ciekawą technologię QuietWIRE. Dzięki niej, można wykorzystać prostsze przewody nawet w wymagającym środowisku, jak aplikacje motoryzacyjne, czy też zastosowania przemysłowe.

Dzięki tej technologii, układ cechuje się większą odpornością na zakłócenia, nawet w przypadku wykorzystywania nieekranowanych przewodów. Jak podaje producent, generowane zakłócenia również są niższe, niż w przypadku innych podobnych komponentów.

Wykorzystanie nieekranowanych przewodów pozwoli zmniejszyć koszt budowy sieci. Zwiększono też niezawodność działania sieci i transceivera, dzięki zaimplementowaniu technologii LinkMD+, czyli zaawansowanego systemu diagnostycznego przewodów. Jakość sygnału jest na bieżąco monitorowana, w celu lokalizowania błędów transmisji.

Wbudowano tu również możliwości technologii EtherGREEN, co pozwala na znaczne obniżenie zużycia energii. Układ może wejść w bardzo głęboki stan uśpienia. Wybudzony może zostać po wykryciu odpowiedniego sygnału budzącego na wejściu (liniach sygnałowych). Pobór prądu spada wtedy poniżej 1 uA.

Czas potrzebny na uruchomienie bądź pełne wybudzenie nie powinien przekroczyć 20 ms. Układ może pracować w wymagających aplikacjach. Nie straszne mu temperatury z przedziału od -40 do 105 stopni Celsjusza. Oprócz zastosowania w motoryzacji (np. obsługa kamer cofania), czy też przemyśle (czujniki i sensory), transceiver ten może być wykorzystywany w urządzeniach lotniczych, robotyce, automatyce budynków, itd.

Komponent zamknięto w obudowie QFN w dwóch wariantach: 32 wyprowadzenia i wymiary 5 na 5 mm lub 48 wyprowadzeń i wymiary 6 na 6 mm. Producent udostępnił także płytkę ewaluacyjną z układem.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2