reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 30 listopada 2015

Giętkie anteny WiFi

Nowe elastyczne anteny do Antenova są przedstawicielami nowej rodziny produktów. Anteny te są urządzeniami dwuzakresowymi o dużej wytrzymałości. Mogą być montowane na niemal dowolnych powierzchniach.
Firma Antenova Litd przedstawiła trzy elastyczne anteny FPC. Są to pierwsi przedstawiciele nowej rodziny tego producenta: „flexiiANT”. Anteny te zaprojektowano z myślą o przemysłowym i konsumenckim zastosowaniu.

Dwie z tych anten oznaczono jako Dromus i Amoris. Są to komponenty wysoko wydajne, dwuzakresowe, mogące pracować w pasmach: 2.4-2.5 GHz i 4.9-5 GHz. Współpracują ze standardami WiFi 802.11 a/b/g/j/n/ac.

Dostępne są w różnych wielkościach. Ma to dać projektantom możliwość wyboru, najlepszej z anten, odpowiednio dobierając ich wielkość z uwzględnieniem ich efektywności. Przeznaczone są do pracy w routerach, access-point'ach, elektronice przenośnej, konsolach do gier, kartach PC, set-top box'ach, urządzeniach sieciowych, itd.

Trzecia z anten, Montana, przeznaczona jest do pracy w pasmach ISM: 863-870 MHz i 902-928 MHz. Zastosowaniem mają być głównie urządzenia przemysłowe, ale też urządzenia zdalnego sterowania, smart-metering, sprzęt monitorujący, systemy oświetleniowe, bezpieczeństwa, czy też elementy systemów motoryzacyjnych.

Anteny te są bardzo cienkie. Ich grubość to zaledwie 0.15 mm. Ich montaż polega na przyklejeniu do określonej powierzchni. Dzięki swojej elastyczności, mogą być zamontowane na niemal dowolnych powierzchniach, czy to prostych, czy to zakrzywionych.

Waga anten nie przekracza 0.5 g. Użyte w urządzeniach noszonych nie zmienią praktycznie ich wagi w sposób odczuwalny. Producent dostarcza anteny wraz z dedykowanym kablem. Mogą pracować w różnych trybach. Jest tu również wsparcie dla „plug-and-play”.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2