reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tomas popelka dreamstime.com Biznes | 26 listopada 2015

Farnell element14 uzyskuje w Europie certyfikat AS9120

Firma uzyskała certyfikat AS9120 zaświadczający o przestrzeganiu globalnego standardu dotyczącego kontroli jakości. Opracowany przez branżę lotniczą certyfikat gwarantuje możliwości śledzenia oraz kontroli drogi podzespołów (traceability).
- Uzyskując ten certyfikat, firma Farnell element14 potwierdziła wykorzystywanie przez siebie środków kontroli śledzenia przesyłek oraz procesów dla każdego podzespołu elektronicznego, który ma na stanie, bądź który wysyła do klienta. Stanowi to gwarancję dostarczania oryginalnych produktów wysokiej jakości oraz doskonałej obsługi dla klientów z branży lotniczej oraz obronnej – czytamy w komunikacie Farnella.

- Spełnienie rygorystycznych kryteriów certyfikatu AS9120 jest kluczowym warunkiem dla podmiotów działających w branży lotniczej lub obronnej, jednak dzięki temu wszyscy nasi klienci uzyskują dodatkowe możliwości w zakresie śledzenia przesyłek i kontroli. Oprócz pokaźnych inwestycji w stany magazynowe oraz wsparcie, firma Farnell element14 jest w pełni przygotowana do spełnienia konkretnych wymogów klientów z branży lotniczej i obronnej od etapu projektowania po etap produkcji - mówi Jerry Vaughan, globalny dyrektor ds. operacyjnych w firmie Premier Farnell.

Standard AS9120 oparty jest na normie ISO 9001:2008 i rozszerzony o blisko 100 dodatkowych wymogów. Oto niektóre z nich:
  • podział – konkretne wymogi dotyczące podziału wysyłek zbiorczych oraz tego, jak utrzymywana jest zgodność ze specyfikacją,
  • możliwość śledzenia – określa konkretne wymogi w zakresie śledzenia przesyłek od odbioru po doręczenie,
  • potwierdzenie zgodności – od dystrybutorów wymaga się konkretnych dokumentów potwierdzających przestrzeganie standardu. Certyfikat AS9120 definiuje te wymogi.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 00:02 V9.5.0-1