reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 16 listopada 2015

Czyste kamery i czujniki w rozwiązaniach motoryzacyjnych

O bezpieczeństwo warto dbać. Coraz więcej jest kamer i czujników wspomagających kierowców. Ci chętnie się do nich przyzwyczajają. Warto więc zadbać o to, by zawsze działały prawidłowo, między innymi przez ich oczyszczanie w trakcie jazdy.
Czujniki i kamery różnego typu stają się coraz powszechniejsze i popularne w samochodach. Wspomagają kierowcę coraz częściej, nierzadko wspierając jego słuch, czy wizję. Coraz więcej osób przyzwyczaja się do takich systemów i na nich polega. Nic więc dziwnego, że producenci chcą zadbać o poprawność działania tych systemów i czujników, na których są oparte.

Z pomocą ma przyjść firma Ficosa. Zaprezentowała ona system „Sensor & Camera Cleaning”, którego zadaniem jest usuwanie różnego rodzaju zanieczyszczeń (kurzu, błota, śniegu, itd.) z czujników motoryzacyjnych. Jak bowiem wiadomo, o bezpieczeństwo warto dbać.

Zasada działania jest bardzo prosta. Poniekąd przypomina to system spryskiwaczy, z dodatkową dyszą ciśnieniową. System ten miesza wodę i powietrze pod ciśnieniem, które odpowiednio wystrzelone pozwoli oczyścić soczewki i inne elementy czujników. Strumień, ilość wody i ciśnienie można dostosować do potrzeb.

Może się to zmienić zależnie od zastosowanego czujnika, kamery, umiejscowienia soczewek, kąta ich usadowienia w stosunku do dysz, itd. System ten, jak zapewnia producent, jest mały, lekki i wygodny w zastosowaniu.

Może być też sprzęgnięty z innymi elementami, np. czujnikami, które uruchamiają wycieraczki. Podłączenie do tego systemu może oszczędzić wodę (np. gdy jedziemy w deszczu); w takim wypadku system może wykorzystać tylko strumień powietrza, w celu oczyszczenia soczewek kamer i innych sensorów.

Takie systemy mogą być coraz popularniejsze w nowych samochodach. Warto jednak pamiętać, wraz ze zbliżającą się zimą, by użytkownicy także tych starszych samochodów dbali o regularne czyszczenie elementów pojazdu, chociażby lamp. Teraz gdy robi się szybko ciemno, warto zadbać o dobrą wizję.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2