reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 10 listopada 2015

PSU o mocy 120 W w bardzo kompaktowej formie

Niewielki moduł zasilacza udało się zmieścić na powierzchni mniejszej od karty kredytowej, a przy tym osiągnąć wydajność pozwalającą na pracę z mocą sięgającą 120 W. Gęstość mocy to 17 W/cal^3. Moduł jest przy tym w pełni funkcjonalny.
Firma EOS Power zaprezentowała moduł zasilacza o mocy 120 W, którego wymiary to 2 na 3 cale i 1.8 cala na wysokość. Ten niewielki zasilacz jest więc mniejszy od karty kredytowej.

Moduł oznaczono symbolem EOS WLP120. Moc 120 W jest możliwa do osiągnięcia przy wymuszonym obiegu powietrza. Bez tego, w przypadku chłodzenia konwekcyjnego, maksymalna moc jaką ten zasilacz powinien obsługiwać nie powinna przekroczyć 100 W.

Jest to w pełni funkcjonalny moduł zasilacza AC/DC, osiągający gęstość niecałych 17 W/cal^3. Pracować i startować może w temperaturach od -40 stopni Celsjusza i posiada „BF Rating and Class II Option”, pozwalającą na pracę w aplikacjach medycznych.

Nie zabrakło tu również odpowiednich zabezpieczeń, w tym termicznych. Pobór mocy w trybie oczekiwania (standby) nie powinien wzrosnąć ponad 0,3 W, a MTBF szacuje się na 3 miliony godzin. Jak podają twórcy, moduł ten pozwoli na znaczne zmniejszenie aplikacji, bez konieczności zmniejszania mocy urządzeń.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2