reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz wolczyk dreamstime.com Rynek komponentów | 13 listopada 2015

Światowa sprzedaż chipów: we wrześniu lekka poprawa

Światowe przychody z branży półprzewodników wzrosły w trzecim kwartale 2015 roku o 1,5% - informuje The Semiconductor Industry Association (SIA).
Przychody z rynku półprzewodników w trzecim kwartale 2015 roku wyniosły 85,2 mld USD. Sam wrzesień był nieco lepszy niż poprzedni miesiąc (+1,9%), ale w porównaniu z wrześniem 2014 roku sprzedaż spadła o 2,8% i wyniosła 28,4 mld USD - podaje SIA.

- Światowa sprzedaż półprzewodników po raz pierwszy do ponad roku wzrosła w porównaniu z poprzednim miesiącem na wszystkich rynkach regionalnych - komentuje John Neuffer, prezes Semiconductor Industry Association. - Jednak słabnący popyt oraz dewaluacja waluty wpłynęła na spadek sprzedaży w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego już trzeci miesiąc z rzędu.

Przychody we wrześniu wzrosły w porównaniu do sierpnia następująco:Zupełnie inaczej natomiast wygląda sytuacja, gdy porównujemy sprzedaż we wrześniu 2015 roku i 2014 roku. Wówczas zmiany są następujące:© The Semiconductor Industry Association

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1