reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 04 listopada 2015

MCU z Cortex-M0, z wbudowanymi kontrolerami USB

Nowe mikrokontrolery od Toshiby zostały zaprojektowane z myślą o aplikacjach wykorzystujących interfejs USB w szerokim zakresie. Zapewniają wszechstronne wsparcie w tym zakresie dla różnych zastosowań.
Firma Toshiba zaprezentowała układy oznaczone jako TMPM066FWUG, TMPM067FWQG oraz TMPM068FWXBG. Są to mikrokontrolery zoptymalizowane do pracy w aplikacjach, gdzie wykorzystuje się interfejs USB.

Mikrokontrolery te oparto na rdzeniach ARM Cortex-M0. Stanowią rozwinięcie serii TX00. Posiadać mają do 128 kB pamięci Flash i 16 kB pamięci SRAM. Zaprojektowane zostały z myślą o urządzeniach mobilnych, tabletach, laptopach, sprzęcie biurowym, kontrolerach przemysłowych, czy też hubach sensorycznych.

Wbudowane kontrolery USB zapewniać mają prostą implementację obsługi interfejsu USB i jego zarządzanie. Funkcje kontrolera są bogate, pozwalające na pracę w wielu różnych aplikacjach, jak np. wspomniane huby dla czujników.

Oprócz tego znajdziemy tu również obsługę pozostałych, bardziej standardowych interfejsów szeregowych, w tym SPI, czy też I2C (w trybie „Fast Mode Plus”), pozwalając na transfer danych z prędkością 1 Mbps.

Mikrokontrolery zamknięte zostały w obudowie odpowiednio: QFP-64 o wymiarach 10 na 10 mm, QFN-48 o wymiarach 7 na 7 mm, BGA o wymiarze 5 na 5 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2