reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© luchschen dreamstime.com Komponenty | 05 listopada 2015

Układ Time of Flight do detekcji i pomiaru odległości

Intersil wiodący dostawca układów scalonych, zaprezentował innowacyjny układ ToF (Time of Flight) do detekcji oraz pomiaru odległości z wykorzystaniem zewnętrznych nadajników (laserowych lub LED) oraz fotodiody.
Układ ISL29501 oferuje takie funkcje jak: ultra małe rozmiary, niskie zużycie energii oraz wydajność. Parametry te są istotne dla aplikacji IoT, urządzeń mobilnych lub wchodzących na rynek komercyjnych dronów

Rozwiązanie od Intersila eliminuje wady tradycyjnych czujników zbliżeniowych oraz podobnych rozwiązaniach ToF, które nie informują o odległości. Producent zapewnia wysoką precyzję i dokładność do 2m dla dalekiego zasięgu, niezależnie od warunków oświetlenia. Układ działa w ciemności oraz w przypadku dużego oświetlenia – nawet powyżej 2000 luksów.
Układ ten pozwala na szeroki wachlarz wyboru zewnętrznych układów systemu pomiarowego: nadajnika oraz fotodiody, dobrać ich optymalną moc dostosowanego do konkretnej aplikacji. Intersil zapewnia zestaw referencyjny wraz z dedykowanym oprogramowaniem GUI. Pozwala to przetestować parametry układu oraz szybko dobrać parametry do aplikacji klienta.

ISL29501 stworzony został z myślą o zasilaniu bateryjnym, dlatego bardzo istotną rolą inżynierów z Intersila był nacisk na oszczędność energii. Wbudowany DAC z programowanym prądem wyjściowym do 255mA pozwala na elastyczne i optymalne dobranie mocy nadajnika LED lub lasera. Układ ISL29501 wykonuje także kalibrację systemu w celu dostosowania wydajności komponentów w warunkach zmiennej temperatury i oświetlenia.
Najważniejsze funkcje :
  • wbudowany DSP do detekcji i obliczania odległości;
  • magistrala I2C w zakresie 1,8-3,3V;
  • wbudowany DAC do inteligentnej regulacji mocy nadajnika;
  • pomiar i eliminacja w obliczeniach światła otoczenia;
  • automatyczna regulacja wzmocninia – dla lepszego zarządzania mocą systemu;
  • przerwania – progi odległości ustawione przez urzytkownika
  • częstotliwość modulacji 4,5MHz;
  • napięcie zasilania 2,7 – 3,3V;
  • obudowa TQFP 4x5mm

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1