reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 03 listopada 2015

Bardzo giętkie panele świetlne OLED

Nowoczesne wzornictwo stawia coraz większe wymagania inżynierom i producentom źródeł światła. Projektantów nietypowych lamp wspomogą nowe, dłuższe, giętkie panele świetlne OLED.
Firma LG Chem oficjalnie zaprezentowała swoje nowe giętkie panele oświetleniowe OLED. Zaprezentowane zostały podczas konferencji LpS2015. Są to panele świetlne o wymiarach 406 na 50 mm.

Stanowią rozwinięcie linii podobnych komponentów o mniejszych wymiarach, wprowadzanych na początku roku. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na tego typu produkty, jak podaje producent. Zachowano przy tym wysoką elastyczność mechaniczną tych paneli, pozwalając na ich wykorzystanie na wielu różnych powierzchniach i w różnych kształtach.

Nie straszne im zginanie, czy nawet lekkie skręcanie. Model P6SD ma grubość zaledwie 0.41 mm. Żywotność szacuje się na 20 tysięcy godzin. Są też wydajne, jak na technologię OLED, oferując sprawność na poziomie 50 lm/W.

CRI wynosić ma około 85. Jak podaje producent, na uwagę zasługuje też jednolitość emitowane światła, która ma być nie mniejsza niż 70%.


© LG Chem

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1