reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 02 listopada 2015

Matryca CMOS NIR z wykrywaniem tęczówek

Firma Toshiba zaprezentowała nową matrycę CMOS o podwyższonej czułości, zwłaszcza w zakresie bliskiej podczerwieni. Lecz to co ją wyróżnia to funkcja rozpoznawania tęczówek, jako nowość dla urządzeń mobilnych.
Firma Toshiba przedstawiła T4KE1. Jest to matryca CMOS typu BSI o podwyższonej czułości. Dzięki niwelacji filtrów kolorów w strukturze pikseli, udało się uzyskać większą czułość, zwłaszcza w paśmie bliskiej podczerwieni (NIR).

Matryca o rozdzielczości 2.1 Mpx posiada jeszcze jedną ciekawą funkcją. Twórcy wyposażyli ją w funkcję rozpoznawania tęczówek. Przeznaczono ją do pracy głównie w urządzeniach mobilnych. Z nową funkcją pojawią się nowe możliwości w tego typu aplikacjach.

Jest to matryca formatu 1/7.3 cala, rozmiar piksela to 1.12 mikrometra. Jest w stanie przechwytywać obraz z prędkością 60 klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości 1080p, lub z prędkością 100 FPS w rozdzielczości VGA.

Do komunikacji z układami nadrzędnymi wykorzystuje się interfejs MIPI CSI-2. Producent oferuje też gotowe moduły z prezentowaną matrycą wielkości 5.2 na 6 mm. Pozwolić ma to na szybsze prototypowanie i budowę jeszcze mniejszych urządzeń. Producent zainstalował tu również dodatkowe funkcje pozwalające na sprawniejsze operowanie obrazem, jak chociażby proste odbicia w pionie, poziomie, itd.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1