reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 27 października 2015

Uniwersalna ładowarka USB dla motoryzacji

Nowy układ ładowania od Elmos jest w stanie emulować wszystkie typy ładowarek USB. Posiada funkcje niwelujące straty w kablach. To tylko jedna z wielu funkcji, jakie posiada; sporo z nich dotyczyć ma zabezpieczeń.
E.522.43 to scalak od Elmos AG, będący zintegrowanym układem ładowania. Układ wspierać ma niemal wszystkie standardy i urządzenia ładowania wykorzystujące interfejs USB. Jest w stanie emulować różne typy urządzeń.

Jest zgodny ze specyfikacją USB 2.0 oraz Battery Charging Specification w wersji 1.2. Poradzić ma sobie także z każdym rodzajem obciążenia, jakie spotkać można w urządzeniach USB. Do pracy nie potrzebuje dodatkowego mikrokontrolera do realizacji wspomnianych funkcji, jest w stanie pracować samodzielnie.

Ma to uprościć aplikację i zmniejszyć jej koszt. Nie zmniejszy to przy tym funkcjonalności układu. Znajdą się tu opcje pozwalające nawet na nieznaczne zwiększenie napięcia w funkcji prądu (rezystancja ujemna), jak podaje producent.

Wszystko po to by móc zoptymalizować proces ładowania i zniwelować ewentualne straty wynikające z długości (i/lub rodzaju) przewodu. Konfiguracji dokonać można za pośrednictwem dzielników rezystorowych, podpinanych do trzech wyprowadzeń.

Wbudowany przełącznik jest w stanie dostarczyć prądu o natężeniu do 2.5 A z dokładnością do 3%. Napięcie wejściowe znaleźć się może w przedziale od 6 do 32 V. Częstotliwość pracy jest konfigurowalna w zakresie od 250 kHz do 2 MHz. Producent zapewnia także o bogatych funkcjach zabezpieczających obie strony aplikacji.

Komponent przystosowano do pracy w trudnych warunkach, jakie spotkać mogą elementy pracujące w systemach motoryzacyjnych. Jest tu zgodność z AEC-Q100 oraz ISO7637. Całość udało się zamknąć w obudowie QFN.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1