reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 19 października 2015

Więcej kandeli z kolorowych diod LED Cree

Nowe diody LED od Cree to lepsze oddawanie kolorów, symetria, a także większa wydajność (nawet 2x więcej kandeli), przy jednoczesnym zmniejszeniu gabarytów. Kolorowe lampy zyskają więc moc i lepszy kolor.
Firma Cree rozwinęła swoją rodzinę diod LED XLamp XQ-E. Chodzi o przemysłowe diody LED dużych mocy (wysokiej intensywności świecenia), które jak podaje producent, mają być pierwszymi kolorowymi diodami LED zoptymalizowanymi pod względem wydajności optycznej.

W porównaniu do oryginalnych konstrukcji, nowe diody XQ-E, przy niewielkich usprawnieniach, są w stanie osiągnąć dwa razy większą wydajność świecenia, liczoną z kandelach. Diody tej serii zbudowane zostały z wykorzystaniem technologii producenta SC5.

Tak stworzone LED'y mają być komponentami nie tylko wydajnymi, ale też najmniejszymi w swojej klasie, z których będzie można budować różnego rodzaju lampy kierunkowe. Zastosowaniem mogą być więc aplikacje oświetlenia architektonicznego i nie tylko.

W porównaniu do poprzednich komponentów, będzie można zwiększyć moc lamp i/lub zmniejszyć ich gabaryty. Dodatkowo, projektanci z Cree udoskonalili także sam proces produkcji. Teraz ma być prostszy, a co za tym idzie tańszy. Inną zaletą przeprowadzonych modyfikacji ma być lepsze oddawanie kolorów. Nowe diody LED mają generować kolorowe światło bardziej symetryczne i o lepszej konsystencji, jak podają twórcy.

Wśród nowych diod XQ-E pojawiają się kolory: czerwony, pomarańczowo-czerwony, bursztynowy, zielony, niebieski i 'royal-blue'. Komponenty te cechować się mają także innowacyjnym projektem elementów optycznych, co pozwoliło zmniejszyć gabaryty diod o 50%, nie tracąc swoich parametrów optycznych.

W ofercie tej serii pojawiają się też diody białe, o temperaturze barwowej od 2700 do 6500 K. CRI wynosić ma od 70 do 90. Próbki nowych diod można zamawiać, a masowa produkcja powinna rozpocząć się już na dniach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1