reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© olgalis dreamstime.com Biznes | 07 października 2015

CST przejmuje oprogramowanie CoupleFil

Computer Simulation Technology poinformowało o przejęciu praw intelektualnych do oprogramowania CoupleFil, rozwijanego do tej pory przez InnoDev GmbH.
CoupleFil to narzędzie do projektowania filtrów pasmowo-przepustowych ze sprzężeniami krzyżowymi, które uzupełnia i rozszerza dotychczasowe funkcje symulacji i optymalizacji filtrów dostępne w CST STUDIO.

Filtry ze sprzężeniami krzyżowymi są powszechnie stosowane w zaawansowanych aplikacjach RF i mikrofalowych, gdzie wymagane są wąskie pasma przepustowe i strome zbocza ch-ki na granicach pasm, np. w modułach T/R pracujących w stacjach bazowych BTS telefonii komórkowej lub na satelitach. Sprzężenia krzyżowe (sprzężenia pomiędzy nie-sąsiednimi rezonatorami) są używane do modyfikacji funkcji przenoszenia filtru. W większości stosuje się je do poprawy selektywności filtru poprzez tworzenie miejsc zerowych w jego funkcji przenoszenia. Zastosowanie sprzężeń o odpowiednim znaku (dodatnie/ujemne) pozwala również poprawić liniowość ch-ki fazowej filtru.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2