reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kornwa dreamstime.com Biznes | 23 września 2015

Elektrobit, Infineon i Nvidia tworzą wspólny system ADAS

Elektrobit, Nvidia i Infineon stworzą wspólną, zaprojektowaną dla producentów aut platformę na rynku automatycznych systemów wspomagania kierowcy (Advanced Driver Assistance Systems, ADAS),

Połączone doświadczenia EB, Infineon oraz Nvidia mają zaowocować platformą o lepszych możliwościach obliczeniowych oraz wyższym poziomie inteligencji, wymaganych od niezwykle skomplikowanych systemów ADAS. Systemy wspomagania kierowcy mają za zadanie nie tylko odczytywać sygnały z otoczenia, ale również interpretować to, co dzieje się wokół pojazdu i komunikować zmiany do kierowcy, do innych systemów samochodu, do systemów innych pojazdów, znajdujących się w pobliżu i w końcu do systemów zbierających dane w chmurze.
Systemy ADAS są jednym z najszybciej rosnących segmentów rynku elektroniki samochodowej. Według firmy Strategy Analytics, do 2030 około 20% samochodów będzie wyposażonych w wysoce autonomiczne systemy wspomagania kierowcy.
Tworzone przez konsorcjum rozwiązanie będzie obejmowało komputer Nvidia DRIVE PX zintegrowany z software Elektrobit o nazwie AUTOSAR 4.x-compliant. Całość będzie napędzana procesorem Nvidia Tegra oraz mikrokontrolerem AURIX 32-bit TriCore od Infineon. Mikrokontroler AURIX charakteryzuje się ultraszybkim przetwarzaniem w czasie rzeczywistym oraz wbudowanymi algorytmami, wspierającymi poziom bezpieczeństwa. Z kolei platforma Nvidia DRIVE PX umożliwia zbieranie sygnałów od urządzeń peryferyjnych, takich jak kamery HD czy czujniki, zapewniając jednocześnie zaawansowaną grafikę oraz procesy samodoskonalenia się systemu. Oprogramowanie Electrobit umożliwia z kolei integrację z aplikacjami opartymi na systemach Linux oraz AUTOSAR oraz oprogramowaniem wbudowanym platformy Nvidia DRIVE PX.
reklama
Załaduj więcej newsów
February 19 2020 16:22 V18.0.1-2