reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© platongkoh dreamstime.com Rynek komponentów | 12 sierpnia 2015

TOP 20 producentów chipów: Samsung zmniejsza dystans do Intela

Łączne przychody 20 największych producentów półprzewodników wzrosły w pierwszym półroczu 2015 roku zaledwie o 1% - wynika z raportu IC Insights.
Samsung szybko wzmacnia swoją pozycję: w 2014 roku przychody Intela były o 36% większe niż Samsunga, w drugim kwartale 2015 roku ta przewaga stopniała aż o 20 punktów procentowych i wynosi tylko 16%. Ale prognozy na drugą połowę bieżącego roku dla Intela są korzystne, natomiast Samsung nie powinien się spodziewać rewelacji na rynku pamięci DRAM, więc dalsze zmniejszanie dystansu do lidera będzie raczej trudne do osiągnięcia.

Warto przypomnieć, że w pierwszym kwartale na liście TOP 20 dostawców półprzewodników pojawiły się dwie nowe firmy: Sharp oraz UMC, które wypchnęły z rankingu AMD i NVIDIA.---
Źródło: © IC Insights

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1