reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple Rynek komponentów | 08 lipca 2015

STM, NXP, AMS i Dialog w Apple Watch

Czterech europejskich producentów układów scalonych trafiło na listę dostawców komponentów do urządzenia Apple Watch.
Elektronika do noszenia („wearable electronics”) to zdecydowanie jeden z najgorętszych tematów w branży. Giganci tacy jak Apple, Samsung, Xiaomi czy Huawei rywalizują o to, kto zdobędzie więcej kawałków bardzo obiecującego tortu – uważają analitycy firmy Yole Developpement.

Eksperci Yole oceniają, że rynek elektroniki do noszenia w 2020 roku osiągnie wartość 90 mld USD, a liczba wyprodukowanych urządzeń tego typu wyniesie 295 mln sztuk.

Jednym z graczy, który może zebrać spore przychody z sektora wearables jest Apple, którego smartwatch może trafić w gusta konsumentów. Wygrani będą wtedy także niektórzy europejscy dostawcy układów scalonych, których chipy zostały zamontowane w Apple Watch. Są to cztery firmy: STMicro and NXP (po dwa komponenty) oraz AMS i Dialog (po jednym komponencie).

Inni dostawcy to m.in. Analog Devices, Broadcom, Elpida, IDT, Maxim Integrated, Sandisk, Skyworks, Toshiba oraz Apple jako dostawca CPU.----
© Yole Développement

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-2