reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tomas popelka dreamstime.com Biznes | 28 maja 2015

Farnell element14 dystrybutorem MATLAB i Simulink

Firma Farnell element14 poinformowała dzisiaj o zostaniu oficjalnym dystrybutorem pakietu MATLAB and Simulink Student.

Jest to zestaw profesjonalnych narzędzi pozwalający studentom na modelowanie, symulowanie i analizowanie projektów z poziomu oprogramowania, a następnie programowanie sprzętu za pomocą narzędzi wykorzystywanych na co dzień przez inżynierów i naukowców. Pakiet MATLAB and Simulink Student Suite zawiera wszelkie narzędzia potrzebne studentom do tworzenia projektów opartych na popularnych i tanich platformach sprzętowych. Obejmuje on także bezpłatne pakiety pomocy technicznej w zakresie sprzętu – informuje firma w komunikacie.
- Firma Farnell element14 oraz jej społeczność online zapewniają bogate w zasoby środowisko naukowe dla studentów i majsterkowiczów, którzy realizują swoje pomysły dzięki takim platformom sprzętowym jak Arduino czy Raspberry Pi - mówi Amnon Gai, kierownik ds. rozwoju korporacyjnego i programów partnerskich w MathWorks. - „MathWorks cieszy się z nawiązania partnerstwa z firmą Farnell element14, dzięki któremu dołączyliśmy do tej społeczności i możemy przyspieszyć tempo rozwoju technologii i innowacji.
MATLAB i Simulink umożliwiają studentom, pasjonatom, majsterkowiczom oraz użytkownikom niekomercyjnym korzystanie z projektowania z wykorzystaniem modeli (Model-Based Design, MBD) – czyli matematycznego i wizualnego podejścia do tworzenia złożonych systemów sterujących – dzięki czemu mogą oni tworzyć bardziej skomplikowane projekty bez konieczności posiadania wiedzy z zakresu programowania. Pozwala to użytkownikom na rozwijanie umiejętności istotnych w kontekście kariery, ponieważ aplikacje MATLAB i Simulink są powszechnie wykorzystywane w inżynierii i nauce. Oferowany pakiet zawiera rozwiązania MATLAB, Simulink oraz 10 dodatkowych produktów. Pakiety pomocy technicznej do Arduino i Raspberry Pi są dostępne bez dodatkowych opłat. Dzięki tym dodatkowym zestawom narzędzi użytkownicy mogą dostosować swoje oprogramowanie tak, aby spełniało ich potrzeby w zakresie sterowania, przetwarzania sygnałów, testowania czy pomiarów, a także tworzyć liczne projekty — od stacji pogodowych po roboty rozpoznające rysy twarzy. Dodatkowe 10 produktów obejmuje zestawy narzędzi do systemu sterowania, pozyskiwania danych, systemu cyfrowego przetwarzania sygnałów (DSP), przetwarzania obrazu, sterowania przyrządami, optymalizacji, przetwarzania sygnałów, statystyki oraz uczenia się maszyn czy obliczeń symbolicznych.
Załaduj więcej newsów
December 03 2019 22:29 V14.8.2-1