reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kornwa dreamstime.com Rynek komponentów | 15 maja 2015

TOP 5 dostawców czujników i elementów wykonawczych

Lider sprzedaży czujników, firma Bosch, ma 20% udziałów w rynku, natomiast ST spadł z drugiego aż na czwarte miejsce.
Wartość rynku czujników i elementów wykonawczych w 2014 roku wyniosła 9,2 mld USD – wynika z raportu firmy analitycznej IC Insights – a perspektywy na przyszłość są co najmniej dobre. Najbliższe lata przyniosą bowiem rosnący popyt na te komponenty, niezbędne w masowej produkcji smartfonów, aplikacji internetu rzeczy oraz w aplikacjach dla motoryzacji. Eksperci IC Insights przewidują, że rynek czujników wzrośnie w 2015 roku o 7% i osiągnie rekordową wartość 6,1 mld USD. Z kolei światowa sprzedaż elementów wykonawczych w 2015 roku prognozowana jest na 3,7 mld USD (+7%).

Pierwsze miejsce w rankingu największych dostawców czujników zajmuje Bosch, który w 2014 roku zwiększył sprzedaż o 16% osiągając blisko 1,2 mld USD przychodów. Co prawda nie powtórzył sukcesu z 2013 roku, gdy sprzedaż wzrosła o 29%, ale pozycja lidera jest niezagrożona.

Przychody trzech innych firm z pierwszej piątki nie rosły tak szybko – TI, HP oraz Infineon mają na koncie jednocyfrowe wzrosty. Jedyną spółką w zestawieniu, której sprzedaż spadła, i to aż o 19%, jest STMicroelectronics. Udziały w rynku odebrali jej rywale: Bosch oraz amerykańska firma InvenSense, która w 2014 roku wskoczyła na miejsce 9 z 14 zajmowanego w roku 2013.---
Źródło: © IC Insights

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1