reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 22 kwietnia 2015

Absorbcyjno-przewodzący materiał dla scalaków

Nowy materiał przeznaczony dla scalaków ma zastąpić pastę termoprzewodzącą. Potrafi bardzo dobrze przewodzić ciepło, a przy tym znacznie redukuje EMI, co jest istotne dla wrażliwych komponentów.
Firma LairdTech przedstawiła ciekawy materiał oznaczony jako CoolZorb 400. Jest to nowoczesny materiał, zaprojektowany z myślą o nowoczesnych scalakach, pracujących z wysokimi częstotliwościami lub pasmami (ok 5 GHz).

Materiał ten jest w stanie zaabsorbować zakłócenia elektromagnetyczne otoczenia, co pozwoli ochronić układy przed ich szkodliwym wpływem. Jak podaje producent, materiał ten najlepiej radzi sobie właśnie z częstotliwościami mikrofalowymi, ponad 5 GHz.

Dodatkową zaletą materiału, oprócz znacznej redukcji EMI, jest również jego zdolność do przewodzenia ciepła. Może z powodzeniem zastąpić pastę termoprzewodzącą. Może być umieszczony pomiędzy scalakiem, a radiatorem bądź innym materiałem do odprowadzania ciepła (np. metalową obudową urządzenia).

Materiał ten spełnia wymagania standardu UL94V V0, potwierdzającego jego ognioodporność. Sprzedawany może być w całych kawałkach (12 na 12 cali) lub też producent może dostarczyć pocięty na wybrany wymiar. Dostępne są standardowo grubości 0.020, 0.040 i 0.100 cala. Jednakże na specjalne zamówienie możliwe są inne grubości do zamówienia.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2