reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 14 kwietnia 2015

Malutki komparator o malutkim zużyciu energii

Ten niewielki komparator pracować może z napięciem od 1.6 V i pobiera przy tym bardzo mało energii. W małej obudowie zamknięto także m.in. funkcję histerezy i inne elementy, wspomagające projektantów i same aplikacje.
Firma Diodes Incorporated przedstawiła nową generację komparatorów, czyli układy oznaczone jako AZV3001. Opracowane zostały z myślą o pracy w urządzeniach przenośnych, co wiążę się z pracą z bardzo niskim napięciem przy niewielkim zużyciu energii.

Do pracy wymaga prądu o natężeniu zaledwie 6 uA, zaś napięcie może się znaleźć w zakresie od 1.6 do 5.5 V. Pracować może więc w wielu systemach: 1.8, 3.3, czy też 5 V. Zastosowaniem mogą być urządzenia przenośne; tablety, smartfony, komputery i wiele innych.

Układy te są jednokanałowe i posiadają funkcję histerezy. Dostępne jest też specjalne wyjście pracujące jako rail-to-rail i nie tylko, jak można przeczytać w notatce producenta. Czas propagacji to 0.8 us. Specjalna budowa wejść chroni układ także przed przesterowaniem.

Całość zamknięto w niewielką obudowę DFN (1410-6). Ceny zaczynać się mają od 0.15 USD przy zamówieniu 10 tysięcy sztuk. Wkrótce pojawić się ma także wersja dwukanałowa: AZV3002.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2