reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 lutego 2015

Nieduży sterowników MOSFET dużej mocy sterowany już od 2 V

Nowe sterowniki MOSFET są wydajne termiczne, zapakowane w małą obudowę, a przy tym dzięki nowej architekturze szybkie i mogą być sterowane bardzo niskim napięciem. Stworzone z myślą o popularnych dziś MCU, itp.
Firma Microchip przedstawiła nowe sterowniki tranzystorów mocy: MCP14A005X i MCP14A015X. Oba stworzono z myślą o szybkiej pracy, także przy obciążeniach pojemnościowych.

Sprzyja temu zastosowanie nowej architektury, będącą nowością w linii MCP14A. Wszystko to zapakowano w bardzo małe obudowy, a mianowicie SOT-23 i DFN o wymiarach 2 na 2 mm. To kolejna zaleta z zastosowania nowej architektury, dającą lepszą wydajność (termiczną).

To co jednak zwraca większą uwagę to szybka praca i bardzo małe opóźnienia. Dodatkową zaletą jest możliwość pracy z bardzo niskim napięciem, takim z jakim pracuje większość nowoczesnych mikrokontrolerów. Jednocześnie sterowniki zachowują wysoką odporność na szumy i inne zakłócenia, czy też histerezę.

Napięcie sygnałów sterujących może wynosić 2 V. Układ sterownika poprawnie je wzmocni do wartości do nawet 18 V. Wszystko po to, by odciążyć kontroler i jednocześnie zmniejszyć straty w tranzystorze MOSFET.


© Microchip

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 26 2018 11:55 V11.1.1-1