reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 11 lutego 2015

Rdzenie ADC z próbkowaniem 2.5 GSPS

Nowe rdzenie od młodej firmy cechuje bardzo szybkie próbkowanie. Dodatkową zaletą ma być zmniejszone zapotrzebowanie na energię czy też małe szumy.
Firma City Semiconductor z Kalifornii, dość młoda, przedstawiła swoje nowe rdzenie przetwornika analogowo-cyfrowego nowej generacji. Jest on w stanie pracować z rozdzielczością 12-bitów, lecz z prędkością sięgającą nawet 2.5 GSPS.

Elementy te (IP) zostały stworzone z myślą o procesie CMOS 40 nm firmy United Microelectronics Corp, lecz jak podają twórcy, rdzenie można zmodyfikować na potrzeby procesów 40 nm innych producentów.

ADC stanowić mają elementy układów związanych z radiem (SDR), łączności bezprzewodowej, komunikacji satelitarnej, czy też w sprzęcie pomiarowym wysokiej klasy. Całość oznaczono symbolem CS_AD122500_UMC40LP.

W porównaniu do innych przetworników, rdzenie te cechować się mają nie tylko szybką pracą, ale również niższym zużyciem energii i niższymi szumami.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1