reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 17 listopada 2014

Mikser o mniejszym zużyciu energii i poprawionym IP3O

Ten podwójny mikser RF pozwala osiągać niesamowicie niski poziom zniekształceń, a także wysoką wydajność dzięki poprawionemu IP3O i niskiemu zużyciu energii. Należy do rodziny „Zero distortion”.

Firma IDT przedstawiła nowy mikser RF. Oznaczony został symbolem F1178. Jest to układ, który cechuje się bardzo niskim poziomem zniekształceń i niskim zużyciem energii. Należy do rodziny „Zero Distortion” („zerowe zniekształcenia”). Układ ten jest efektywnym mikserem RF, który w porównaniu do konkurencji zużywać ma o 30% mniej energii, a dodatkowo IP3O ma być lepsze o 8 dB, jak podaje producent. Pracować ma z napięciem 5 V.
„Dzięki mikserowi F1178 projektanci mogą znacznie podnieść SNR, osiągając większe wzmocnienie RF, zachowując wyśmienicie niski poziom zniekształceń, podobnie jak to ma miejsce przy niskich częstotliwościach”
Zoptymalizowano go do pracy z pasmami RF w zakresie od 3300 do 3800 MHz. Znaleźć ma swoje zastosowanie w takich aplikacjach jak np. radiowe stacje bazowe, wzmacniacze, dystrybuowane systemy antenowe, sprzęt mikrofalowy, itp. Niskie zużycie energii pozwoli lepiej pozbyć się ciepła i budować urządzenia jeszcze mniejsze i cieńsze. Wysoki IP3O pozwala na osiąganie lepszego wzmocnienia. F1178 dodatkowo pozwala na szybszą pracę w aplikacjach ze stałą impedancją (LO), pozwalając na usypianie układu pomiędzy TDD Rx, co z kolei pozwoli na dalsze oszczędności w zużyciu energii. Bardzo niski poziom zniekształceń IM3 przyczyniać się ma do znacznej poprawy wydajności, jak podaje producent.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2019 20:13 V13.3.22-1