reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mikhail-mishchenko-dreamstime.com Biznes | 25 sierpnia 2014

TOP 10 dystrybutorów

Pierwszą dziesiątkę otwiera Avnet z przychodami o wartości ponad 26,6 mld USD. W pierwszej trójce znalazły się jeszcze kolejno Arrow Electronics i WPG Holdings.

W rankingu największych dystrybutorów komponentów elektronicznych przygotowanym przez portal EDN, niewiele się zmienia. Pierwsza dziesiątka wygląda dokładnie tak samo jak w roku poprzednim. Wyraźna różnica polega jednak na tym, że o ile w zeszłorocznym rankingu połowa firm z TOP 10 zaliczyła spadek obrotów, to w tym roku tylko Electrocomponents PLC był na minusie ze stratą 5,4%.

Największy wzrost przychodów za 2013 rok odnotował WPG, gigant na rynku azjatyckim: +12,2% w porównaniu do roku poprzedniego.Jedenaste miejsce w rankingu EDN zajmuje Mouser Electronics, a za nim kolejno: DAC, Excelpoint Technology, Carlton-Bates i Dependable Component Supply.


---
Źródło: [i]© EDN

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1