reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 04 sierpnia 2014

Nowe, usprawione LUXEON M

Jeszcze efektywniejsze diody LED pozwolą osiągnąć światło niezwykle równomierne 1200 lm przy temperaturze 85 stopni Celsjusza i wymiarach tylko 3 na 3 mm.
Firma Philips Lumileds przedstawiła odświeżoną serię diod LED LUXEON M. Są to komponenty, które pozwolą ograniczyć koszty budowy, a także liczbę komponentów, łącznie z optycznymi.

Jak podaje producent, diody te pozwalają na osiąganie światła o natężeniu nawet 1400 lumenów przy wydajności przekraczającej 120 lm/W. Generowane światło ma być bardzo równomierne. W połączeniu z odpowiednio efektywnymi sterowanikami, możliwe będzie budowanie lamp, cechujących się wysoką jakością generowanego światła.

Dostępne mają być w trzech wariantach napięciowych: 11.2, 5.6 i 2.8 V. Dostępne mają być wersje z CRI: 70, 80 i 90. Pracować mogą efektywnie w wysokich temperaturach. Przy 85 stopni Celsjusza możliwe jest osiąganie światła o natężeniu 1200 lm z komponentu o wymiarach 3 na 3 mm.

Przeznaczeniem mają być lampy kierunkowe, np. MR16, jako element oświetleniowy wewnątrz budynków i na zewnętrz, itd.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1