reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LG Chem Biznes | 14 lutego 2014

Maritex dystrybutorem LG Chem

Firm LG Chem znajduje się w ścisłej czołówce firm rozwijających technologię OLED wykorzystywaną do oświetlenia.

Produkty oświetleniowe bazujące na organicznych diodach elektroluminescencyjnych (Organic Light Emitting Diode) dostępne są w postaci cienkich paneli o różnych wielkościach i kształtach. W odróżnieniu od tradycyjnych LED (w których za emisję promieniowania odpowiadają materiały nieorganiczne w postaci kryształów) warstwą aktywną w OLED jest półprzewodnikowy materiał organiczny – czytamy na stronie internetowej Maritexu.

Po spolaryzowaniu złącza w kierunku przewodzenia i rekombinacji elektronów z dziurami cienka warstwa organiczna emituje promieniowanie, którego barwa zależy od składu materiału, z którego wykonana jest warstwa emisyjna.

Produkty bazujące na technologii OLED mają wiele zalet względem tradycyjnych źródeł światła:
• świecą całą powierzchnią a nie punktowo (mniejsze ryzyko uszkodzenia oka)
• nie generują ciepła
• nie emitują szkodliwego promieniowania UV
• są cienkie i dowolnie formowalne, dostępne są również wersje elastyczne
• rozkład widmowy promieniowania jest zbliżony do światła naturalnego

W ofercie Maritex znajdują się obecnie panele w barwach białej ciepłej 3000K oraz białej neutralnej 4000K. Wszystkie modele charakteryzuje współczynnik oddawania barw na poziomie 90, a sprawność sięga 60lm/W. Oferta produktowa będzie sukcesywnie poszerzana o kolejne pozycje.

---
Źródło: Maritex

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-2