reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 30 stycznia 2014

Zarządzanie flotą za pomocą modułu 2G M2M

Firma u-blox przedstawiła nowy, energooszczędny i kompaktowany moduł dwuzakresowy GSM/GPRS, przeznaczony do zastosowań M2M, zarządzania flotami, terminali, systemów bezpieczeństwa, itd. Zachowano przy tym kompatybilność z innymi podobnymi układami.
Firma u-blox wprowadza na rynek nowy moduł komunikacji bezprzewodowej, który przeznaczono do zastosowań M2M, do czego zaliczyć można zarządzanie flotami samochodów, systemy solarne, bezpieczeństwa, terminale, elementy systemów alarmowych, pomiarowych, przemysłowych, itd.

Moduł oznaczono jako SARA-G340. Jest dziewiątym układem serii SARA, jak czytamy w notatce producenta. Nowy układ ma być przy tym kompatybilny z pozostałymi, a także z modułami TOBY, które oferują obsługę najnowszej technologii LTE.

SARA-G340 jest komponentem dwuzakresowym GSM/GPRS (900/1800 MHz). Do pracy wymaga bardzo niewiele. Pobór prądu to zaledwie 0,9 mA, co pozwala temu modułowi również na pracę przy zasilaniu akumulatorowym, jak podaje producent.

Całość zamknięto w kompaktowej obudowie typu LGA o wymiarach 16 na 26 mm. Znajdziemy tu wsparcie dla obsługi głosu i danych, w tym TCP/IP, UDP/IP, HTTP i FTP, ale również jest to wsparcie dla eCall i samochodowych systemów alarmowych ERA GLONASS.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1