reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 30 stycznia 2014

Kontroler synchroniczny DC/DC o wysokiej dokładności i SNR

Firma Linear Technology zaprezentowała nowy kontroler synchroniczny DC/DC obniżający napięcie z podwójnym wyjściem. Cechuje go wysoka dokładność i SNR, dzięki bardzo czułemu pomiarowi z wykorzystaniem DCR (ok. 0,2 mΩ).
Firma Linear Technology wprowadza na rynek nowy kontroler synchroniczny DC/DC oznaczony symbolem LTC3875. Jest to układ obniżający napięcie z dwoma wyjściami. Wartość napięcia na wejściu powinna znaleźć się w zakresie od 4,5 do 38 V.

Na wyjściu z kolei można ustawić napięcie od 0,6 do 3,5 V. Ważną cechą jest dokładność ustalania tej wartości, która wynosi 0,5%. Udało się to osiągnąć dzięki bardzo czułemu pomiarowi prądu, z wykorzystaniem cewek DCR o impedancji 0,2 mΩ. Wspamagają to zintegrowane dwa wzmacniacze różnicowe.

Częstotliwość pracy może być ustawiona na wartość od 250 kHz do 720 kHz, lub zsynchronizowana z zewnętrznym zegarem. W strukturze znajdziemy także zintegrowany tranzystor MOSFET z kanałem typu N (1,1 Ω).

Oprócz tego znajdziemy tu jeszcze kilka innych usprawnień i funkcji, jak np. szybka odpowiedź czasowa, limitery prądowe, soft-start, zabezpieczenia i monitory, itd. Przeznaczeniem mają być systemy zasilania zarówno te dużej mocy, jak i małych, np. procesorów, ASIC, itp.

Układ zamknięto w obudowie QFN o wymiarach 6 na 6 mm. Ceny zaczynają się od 3,47 USD przy zamówieniu 1000 sztuk.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2