reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 28 stycznia 2014

Kontroler COT z funkcją POL

Firma Exar zaprezentowała nowy kontroler impulsowy do przetwornic DC-DC, przeznaczonych do zasilania ASIC, FPGA, DSP, itd. Jego projektanci skupili się na tym, by był bardzo dokładny i miał bardzo dobrą odpowiedź czasową, m.in. dzięki trybowi COT producenta.
Firma Exar Corporation przedstawiła swój nowy układ oznaczony jako XRP6141. Jest to wysoce wydajny kontroler przeznaczony do zastosowania w przetwornicach DC-DC. Ma znaleźć swoje miejsce przy zasilaniu rdzeni DSP, ASIC, FPGA, procesorów sieciowych i przemysłowych.

Układ zaprojektowano w taki sposób, by cechował się bardzo dobrą odpowiedzią czasową i dokładnością sterowania prądowego, między innymi dzięki autorkiemu trybowi COT („Current On-Time control loop”), opracowanego przez Exar. Nie zabrakło tu również funkcji POL, obsługującej prąd o natężeniu do 35 A.

Napięcie wejściowe może znaleźć się w zakresie od 4,5 do 22 V, wyjściowe z kolei można ustawić na wartość od 0,6 do 18 V z liniową regulacją 0,1% i dokładnością wysterowania do 1%, jak podaje producent, w całym temperaturowym zakresie pracy.

Specjalna wersja pętli COT firmy Exar nie tylko sprawia, że odpowiedź przejściowa jest bardzo szybka, ale także pozwala zastosować kondensatory ceramiczne na wyjściu bez obaw o utratę jakości, eliminując konieczność stosowania kompensacji dodatkowej, itp. Pozwala to uprościć gotową konstrukcję, a co za tym idzie zmniejszyć koszty jej budowy.

Nie mogło tu także zabraknąć rozwiązań zabezpieczających. Sam kontroler zamknięto w obudowie QFN o wymiarach 3 na 3 mm o 16-wyprowadzeniach. Jego cena zaczynać się ma od 1.29 USD przy zamówieniu 1000 sztuk.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1