reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 27 stycznia 2014

Energooszczędna logika CMOS

Firma Diodes Incorporated zaprezentowała rodzinę układów logicznych CMOS z dwoma bramkami, zaprojektowanych tak, by maksymalnie obniżyć poziom strat (np. upływ prądu nie większy niż 0,9 uA) i zużycie energii.
Firma Diodes Incorporated wprowadza na rynek nową rodzinę układów logicznych CMOS z dwoma bramkami, oznaczoną jako 74AUP2G. Przeznaczeniem mają być urządzenia przenośne, takie jak smartphone, tablety, e-booki, itd.

Rodzina ta cechować się ma przede wszystkim bardzo niskim zużyciem energii. Prąd upływnościowy ma nie przekraczać 0,9 uA, pojemność pasożytnicza 6 pF. Sama praca układów pozwala zaoszczędzić sporo energii, jak zapewnia producent. Wszystko po to, by wydłużyć czas pracy urządzeń zasilanych z akumulatorów.

Pracować mogą z napięciem od 0,8 do 3,6 V. Mają być więc komponentami pracującymi z najniższymi poziomami napięciowymi. W ofercie znajdą się elementy: odwracające (także te z wyjściem typu open-drain), bufory (także z wyjściem j/w), odwracające przełączniki Schmitta, a także te bardziej standardowe.

Zamknięto je w różnych obudowach. Są to DFN1010, DFN1410 i DFN0910 (0,9 na 1,0 mm). Mają więc być to jedne z najmniejszych komponentów tego typu dostępnych na rynku. Układy rodziny 74AUP2G dostać będzie można w cenie od 0,13 USD przy zamówieniu 5000 elementów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2