reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Grzegorz Kula / Dreamstime Komponenty | 24 stycznia 2014

Innowacyjne cewki od TDK

TDK wprowadza nowe cewki, które charakteryzuje 80% wyższa wydajność prądowa i odporność DC niższa o 40%.
Prezentowany tekst stanowi informację produktową, za której treść odpowiedzialność ponosi firma EPCOS.
TDK Corporation zaprezentowała nową serię VLS - HBX , metalizowanych induktorów mocy, charakteryzujących się bardzo niskim profilem (zaledwie 1,0 mm), połączonym z wysoką wydajnością prądową. Dostępne są dwa modele, których footprint to odpowiednio 2,0 mm x 1,6 mm i 2,5 mm x 2,0 mm.

Dzięki zastosowaniu rdzenia z metalu magnetycznego o dużej gęstości strumienia nasycenia, induktory mocy oferują prąd znamionowy do 6,0 A DC (zależnie od typu). Ich wydajność prądowa jest zatem aż do 80 procent większa niż w przypadku innych produktów, w których zastosowano rdzenie z materiału ferrytowego. Ponadto, poprzez zastosowanie zaawansowanej techniki formowania rdzenia i optymalizację struktury cewki, TDK udało się obniżyć wartości rezystancji DC o 40 procent.

Rynek telefonów komórkowych charakteryzuje się szybkim rozwojem smartfonów które muszą oferować coraz wyższą wydajność i większą gamę funkcji. Układ zasilania takich urządzeń wymaga wielu cewek, które muszą być przystosowane do wysokich prądów przy zachowaniu niewielkich gabarytów. Seria VLS - HBX jest dedykowana dla obwodów zasilania smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych. Masowa produkcja rozpoczęła się w listopadzie 2013 roku.

Materiał opublikowano dzięki uprzejmości firmy EPCOS

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1