reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 23 stycznia 2014

Minimoduły zasilające, programowalne obniżające napięcie o wysokiej gęstości prądowej

Firma Exar zaprezentowała nowe, niewielkie układy będące w istocie gotowymi rozwiązaniami zasilającymi, integrującymi w sobie sporo, nie tylko komponentów (jak cewki, tranzystory), ale także funkcji. Cechuje go możliwość programowania przez SMBus lub I2C, wiele wyjść i wydajność 6 A na każdy z kanałów.
Firma Exar Corporation przedstawiła XRP9710 i XRP9711. Są to gotowe układy zasilania o wysokim stopniu integralności. Znajdziemy tutaj wbudowane regulatory z tranzystorami MOSFET, cewki, kondensatory wejściowe i wyjściowe, itp.

XRP9711 posiada dodatkowo dwa zintegrowane kontrolery wyjściowe, dzięki którym można zwiększyć wyjściowe natężenie prądu do 30 A. Standardowo bowiem, wydajność prądowa sięga 6 A na każdy z kanałów.

Parametry układów można skonfigurować (lokalnie, lub zdalnie) wykorzystując interfejs SMBus lub I2C. Za ich pomocą będziemy również w stanie podejrzeć stan pracy zasilaczy, dzięki wbudowanym funkcjom monitorującym i raportującym. Znajdziemy tutaj także wsparcie oprogramowania PowerArchitectTM 5.1 (wspomagające projektowanie z wykorzystaniem technologii PowerXR).

Zastosowaniem może być zasilanie SoC, FPGA, kart PCIe, telekomunikacyjnych, tablic, itd. Budowa gotowej aplikacji ma być prosta i efektywna dzięki tym modułom, jak zapewnia producent, a możliwość szybkiej zmiany parametrów pracy systemu zasilającego, ma stanowić dodatkową zaletę.

Wszystko to w małym formacie. Gotowa aplikacja ma być niewielka dzięki takiemu wysokiemu stopniowi integracji. Same komponenty również nie są duże. Całość udało się zamknąć w obudowie o wymiarach 12 na 12 mm. Wyceniono je odpowiednio na 17 i 19.5 USD, przy zamówieniu 1000 sztuk.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2