reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexander-fediachov-dreamstime.com Biznes | 20 stycznia 2014

Innowacyjne rozwiązania z mieleckiej fabryki

W styczniu 2014 firma InterPhone Service wprowadziła na rynek innowacyjny zestaw do obioru internetu w technologii LTE. Nowe rozwiązanie przeznaczone jest specjalnie dla Cyfrowego Polsatu i Plusa

Nowe rozwiązanie firmy InterPhone Service umożliwia korzystanie z domowego internetu LTE na wielu urządzeniach. Składa się ze specjalnego zewnętrznego modemu ODU-100 LTE – istotnie zwiększającego zasięg superszybkiego internetu LTE i w konsekwencji zapewniającego jego lepszą jakość i szybkość– którego hermetyczna obudowa pozwala na pracę w trudnych warunkach (w deszczu, śniegu lub na mrozie) oraz współpracującego z nim klasycznego routera domowego LTE IDU-100 wyposażonego w Wi-Fi. Zewnętrzny modem LTE, który można zamontować w bardzo prosty sposób, używając istniejącej instalacji satelitarnej lub DVB-T

Jak to działa?

Urządzenie ODU-100 to modem LTE, który w bardzo prosty sposób można zamontować na zewnątrz budynku i podłączyć do istniejącej instalacji antenowej TV (satelitarnej lub naziemnej). Za pośrednictwem jednego kabla do wnętrza domu lub mieszkania przesyłany jest zarówno sygnał TV, jak i internet LTE. Wewnętrzny router LTE IDU-100 służy natomiast do udostępnienia internetu już wewnątrz lokalu. Posiada on Wi-Fi oraz 4 porty LAN. Można podłączyć do niego urządzenia zewnętrzne, takie jak dekoder telewizyjny czy komputer poprzez kabel Ethernet lub bezprzewodowo, za pośrednictwem Wi-Fi korzystać z internetu na smartfonach, tabletach i laptopach.

Umiejscowienie odbiornika LTE na zewnątrz i znacznie wyżej (np. na dach) powoduje istotny wzrost mocy sygnału LTE odbieranego przez modem, dzięki czemu wzrasta dostępność internetu – pisze firma w komunikacie. InterPhone zwraca też uwagę na przykład na możliwość wykorzystania istniejącego okablowania anteny do odbioru telewizji naziemnej lub satelitarnej, co decyduje o prostocie instalacji zestawu


© InterPhone Service

---
O firmie:
Spółka InterPhone Service Sp. z o.o. powstała w 2009 roku. Siedziba firmy znajduje się w Mielcu, na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC. Tu także, od listopada 2010 roku, zlokalizowana jest fabryka spółki.

Głównym zadaniem InterPhone Service jest produkcja sprzętu telekomunikacyjnego do transmisji danych o najwyższym stopniu innowacyjności oraz sprzętu elektronicznego powszechnego użytku.
W dotychczasowej działalności zrealizowano już produkcję znaczącej partii urządzenia typu „user equipment dla HSPA +/ LTE", a także całej gamy urządzeń współpracujących, w tym urządzeń do odbioru telewizji satelitarnej lub ich podzespołów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1