reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 13 stycznia 2014

STM i ich 64-bitowe mikrokontrolery z obsługą rozdzielczości UltraHD

Firma STMicroelectronics przedstawiła kilka informacji dotyczących swoich najnowszych układów SoC wykorzystujących najnowsze technologie, wliczając w to proces 28 nm, usprawnioną architekturę 64-bitową, itd.
STi8K to oznaczenie nowych SoC od firmy STMicroelectronics. Układy te oparte zostaną na rdzeniach typu ARMv8-A, rozwijając rodziny produktów: Cannes/STiH3, Montaco/STiH4 i Alicante/STiD12. Przeznaczone do zastosowań multimedialnych.

Układy te zoptymalizowano do procesu firmy FD-SOI - 28 nm. Architektura STi8K ma zwiększyć przepustowość danych, dać większe możliwości adresowania pamięci i zmniejszony pobór energii dzięki najnowszym ARM Cortex-A53 i Cortex-A57, które to STM wykorzystuje.

Jak podaje producent, architektura STi8K oferuje unikalne transkodowanie Farouja, obsługę do 8 strumieni video w rozdzielczości HD, zaawansowaną obsługę sieci, dla lepszej dystrybucji zawartości multimedialnych przez łącza sieciowe, satelitarne, hybrydowe itd.

Będzie tu również obsługa rozdzielczości UltraHD (z paletą 10-bitową) z prędkością 60 klatek na sekundę, zgodnie z rekomendacją ITU-R BR.2020. Oprócz tego wsparcie dla grafiki OpenGL ES 2.0 i 3.0.

Zastosowaniem mają być urządzenia multimedialne domowe, jak i przemysłowe. Przykładem mogą być domowe centra rozrywki czy też serwery multimedialne. Wszystko w zgodzie z najnowszymi dyrektywami US Energy Star i EU EuP (Energy using Products). Możliwości pokazano na CES2014 (np. zestawy Set Top Box).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1