reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 10 stycznia 2014

Czujnik Combo typu MEMS – 3 w 1

Firma Bosch zaprezentowała nowy sensor MEMS, który integruje w sobie trzy czujniki: temperatury, wilgotności i ciśnienia. Zapewniać ma dużą precyzję i krótki czas reakcji, a także bardzo niskie zużycie energii (tylko 3,6 uA). Wszystko w kompaktowej obudowie LGA.
Firma Bosch przedstawiła swój nowy sensor MEMS, integrujący w swojej strukturze trzy niezależne czujniki: ciśnienia, wilgotności i temperatury. Układ oznaczono symbolem BME280. Przeznaczeniem mają być przede wszystkim smartphone'y, elementy nowoczesnej inteligentnej odzieży czy też podsystemy automatyki domowej lub sprzętu dbającego o nasze zdrowie.

Czujnik wilgotności w omawianym układzie może mierzyć wilgotność względną w zakresie od 0 do 100% z dokładnością do 3% z histerezą. Odpowiedź czasowa to zaledwie 1 sekunda. Pomiar temperatury realizowany jest z dokładnością 0,5 stopnia.

Czujnik ciśnienia jest w stanie mierzyć wartości względne +/- 0,12 hPA, co odpowiadać ma pomiarze na odcinku 1 metra z dokładnością do 1,5 cm, jak podaje producent. Dane możemy odczytać za pomocą interfejsów cyfrowych SPI i I2C.

O wysoką dokładność dba także specjalny algorytm BSH 1.0, który realizuje funkcję kompensacji temperaturowej. Sam układ pracować może w zakresie od -40 do 85 stopni Celsjusza. Pobór prądu to tylko 3,6 uA.

Całość zapakowano w kompaktową obudowę LGA-8 o wymiarach 2,5 na 2,5 mm. Producent udostępnia także próbki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1