reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 09 stycznia 2014

Czujnik magnetyczny do precyzyjnego pomiaru pola grawitacyjnego

Firma PNI przedstawiła nowy miniaturowy czujnik magnetyczny, który cechuje się wysoką precyzją (0.1% wartości pola magnetycznego ziemi), niemal 20-krotnie większą od rozwiązań tradycyjnych. Dodatkowymi zaletami ma być dużo większa rozdzielczość i jeszcze mniejszy poziom szumów.
RM3100 to nowy czujnik magnetyczny, miniaturowy od PNI Sensor Corp. Komponent ten wyróżnia niesamowita dokładność. Producent podaje, że jest ona 20-krotnie większa niż w rozwiązaniach tradycyjnych wykorzystujących efekt Halla.

Precyzja ta wynosić ma 0,1% wartości pola magnetycznego ziemi. Oznacza to, że omawiany czujnik jest w stanie mierzyć różnice o zaledwie 10 nT.

Zbudowano go w oparciu o trzy cewki magneto-indukcyjne, a także element ASIC do zbierania i interpretacji danych, jak możemy wyczytać z notatki prasowej firmy PNI.

Do dodatkowych zalet możemy zaliczyć wysoką rozdzielczość (producent deklaruje, że jest ona 23-krotnie większa) i bardzo niski poziom szumów (27-krotnie niższy), w porównaniu do wspomnianych powyżej rozwiązań konwencjonalnych. Komunikacja odbywać się ma za pomocą interfejsów SPI i I2C. Zwiększyć ma to elastyczność komponentu.

Zastosowaniem mają być głównie urządzenia do orientacji, zarówno w aplikacjach konsumenckich, jak i bardziej profesjonalnych, w obu przypadkach zapewniając precyzję tych drugich (np. taką jak w mapowaniu oceanograficznym, robotyce, kierunkowaniu SONAR'ów, itp.).
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-1