reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 09 stycznia 2014

Sterowniki LED dla podświetlenia ekranów ze zintegrowaną przetwornicą

Firma AMS zaprezentowała sterowniki diod LED stanowiących element podświetlenia ekranów. Cechuje je posiadanie 4/6 kanałów, o wydajności 270/250 mA każdy, a także zintegrowany kontroler podnoszący napięcie, co wraz z dodatkowymi zintegrowanymi funkcjami zapewne uprości i rozwinie gotową aplikację.
Firma AMS wprowadza na rynek nowe sterowniki diod LED, których przeznaczeniem ma być kontrolowanie pracy LED'ów, stanowiących element podświetlenia ekranu/matrycy. W ofercie pojawiły się komponenty: AS3834/AS3834 i AS3833.

Pierwsze dwa posiadają cztery kanały wyjściowe, każde o efektywności 270 mA. W strukturze zawarto także kontroler podnoszący napięcie, zapewniający odpowiednie napięcie na wyjściu kanałów. Wbudowane funkcje podnapięciowe, termiczne i przeciwzwarciowe (rozwarciowe), zapewniać mają podstawową ochronę.

Ostatni z komponentów cechuje się sześcioma kanałami wyjściowymi, zapewniając na wyjściu każdego z nich wydajność prądową 250 mA. Oba układy pracować mogą w zakresie od 12 do 50 V. Dokładność sterowania (prądowa) wynosi 0,8%.

Oprócz wyżej wymienionych funkcji ochronnych jest w tych sterownikach również układ do nadzorowania temperaturą zewnętrznego BJT i jego kompensacji. Ponadto sprzężenie zwrotne SMPS i funkcja Soft-Start.

Całość zapakowano w obudowę SOIC-28 i TQFP-32.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1