reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 10 grudnia 2013

Jeszcze mniejsze zużycie energii w czujnikach inercyjnych z mikrokontrolerami

Firma STMicroelectronics wprowadza na rynek nowe serie inteligentnych czujników o obniżonym zużyciu energii. Pobór prądu ma wynieść nie więcej niż 2 mA dla komponentów ze zintegrowanym akcelerometrem, żyroskopem i mikrokontrolerem Cortex-M.
Firma STMicroelectronics zaprezentowała nową rodzinę 6-osiowych inercyjnych czujników ruchów. Cechuje je niskie zużycie energii. Pobór prądu nie powinien przekraczać 2 mA. Wpływa to na to, że są to czuniki o najniższym zużyciu energii w swojej klasie, jak podaje producent.

W strukturze znajdziemy elementy MEMS, odpowiadające za realizację 3-osiowego akcelerometru i 3-osiowego żyroskopu. Pracować mogą synchronicznie oferując na wyjściu taki sam transfer danych.

Offset zero-g ma nie przekraczać 100 mg. Wewnątrz czujników serii oznaczonej jako LSM6DB0, znajdziemy także 32-bitowy mikrokontroler oparty na rdzeniu Cortex-M. Pozwala to na większą integrację z oprogramowaniem jednostek nadrzędnych. Producent zapewnia pełne wsparcie dla systemu Android KitKat (4.4), co pozwalać ma na konfigurację parametrów pracy czujnika z poziomu ustawień systemu, wliczając w to kalibrację i zarządzanie energią.

LSM6DS1 i LSM6SB0 zawierają także sensor magnetyczny. LSM6DS0, jako prostsza jednostka nie posiada wbudowanego mikrokontrolera. Pierwsze próbki są już dostępne, ale masowa produkcja zacząć się ma w przyszłym roku. LSM6DB0 zamknięto w obudowie 3 na 3 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2